Последни вести

Што ќе се случи ако пеете песна од Адел на некоја измамничка на интернет !?

24147-15dsbf2

Дечко од Данска реши на една измамничка на интернет, која ги сакаше само неговите пари за да „купи” карта за авион да го виде, и пишуваше делови од песната на Адел (“Hello”). Сликите подолу говорат за тоа како се одвивал разговорот:  

Повеќе »

Мојот татко е мојот идол!

tatko i kerka2

Сигурно кога сте биле мали сте сметале дека вашиот татко е најдобар, најсилен, највешт и најпаметен. За многумина тоа важи и денес. Тие ќе го препознаат својот татко во овиe знаци. Многу често ќерките се повќе се поврзани со своите татковици и гледаат на нив како идоли, и од вас ...

Повеќе »

ВИДЕО: Напредни вежби за зацврстување на стомакот

do-ravnog-stomaka-za-10-minuta-750x400

Лесната летна облека и бикините не простуваат и не ги сокриваат проблематичните области на телото. Зацврстувањето на долниот дел на стомакот е голем предизвик, бидејќи повеќето популарни вежби ги таргетираат горните стомачни мускули. Кејси Хо, популарна пилатес и фитнес инструкторка, предлага серија вежби коишто ќе ви помогнат да имате рамен ...

Повеќе »

Почина синот на Френк Синатра

article-1300054-0AAB169B000005DC-336_470x443

Пејачката Ненси Синатра на Facebook објави дека нејзиниот брат починал од компликации со срцето. Синатра бил на турнејата Sinatra Sings Sinatra. Тој ги следеше чекорите на својот татко, градејќи кариера како пејач, но никогаш немаше личен музички хит за разлика од Ненси Синатра. Има објавено неколку албуми и понекогаш се ...

Повеќе »

Се зголемува бројот на заболените од полово преносливите болести

Couple-eating-apple-750075

Во земјава од ден на ден, се зголемува бројот на лица кои се заразени со сексуално преносливи инфекции, пред се хламидијата. Ова се должи на тоа што младите во Македонија не се доволно информирани за нивното рептродуктивно здравје, велат од невладината организација Хера. Исто така, употребата на контрацепција меѓу младите ...

Повеќе »

И Кулижников падна на допинг – тест

c990231a-5c8d-4861-bf93-ea91dc7c7c9d

И светскиот рекордер во брзо лизгање, Русинот Павел Кулижников имал позитивен допинг тест, на истиот лек – мелдониум, поради кој во понеделникот „падна“ и тенисерката Марија Шарапова. Тренерот на Кулижников, Дмитриј Дорофеев објавил дека тој бил позитивен на мелдониум, лек кој од 1.јануари се наоѓа на листата на забранети супстанци ...

Повеќе »

Го продал своето бебе за да си купи Ајфон

082831b0888cf377c94f8f6d32ff53b5668238

Деветнаесетгодишен татко од Кина го продал своето бебе за 3.500 долари, а наводно се пазарел за цената што ќе ја добие. Инаку таткото е средношколец, а мајката е малолетна. Родителите, со парите од продажбата на својата ќеркичка си купиле Ајфон и мотор. Кинеските медиуми шпекулираат дека оној кој го купил ...

Повеќе »

Од секс-симбол до „скелет“: Анџелина Џоли пред дваесет години и сега (Фото)

Bons-Rapazes-Angelina-Jolie-40-anos-1

Актерката Анџелина Џоли веќе дваесет години важи за синоним за убавина и сексапил. Цели две децениции јавноста ја сметаше за секс симбол, но денес нејзините обожаватели се загрижени за нејзиното здравје, што се должи токму на нејзиниот изглед. Трагите од некогашната убавина речиси и да не се гледаат. Телото со ...

Повеќе »

Џорџ Клуни се откажува од актерство пред да остари

kluni_1341836331_670x0

Познатиот актер Џорџ Клуни, кој неодамна наполни 54 години најави  дека нема планови да „старее пред камерите“ и да глуми „по стари денови“. „Кога старееш пред камерите, кога тогаш доаѓа момент кога стануваш свесен дека на тоа место не може да останеш цел живот“, открил Џорџ за БиБиСи. Наместо тоа, ...

Повеќе »

Контроверзен преварувач: „Гугл за сексуални работнички“

googleescort-540x320

Низа контроверзии предизвика новата интернет страница која неодамна е покрената во Велика Британија. Имено, сајтот „Ескортдек“ цели кон тоа да им помага на мажите да пронаѓаат „дами за придружба“, поради што стана познат како „Гугл за сексуални работнички“. Преку оваа страница може да се пребаруваат „девојки за забава“ според различни ...

Повеќе »

Што да подарите за 8ми март?

8mi mart

Утре е Меѓународниот ден на жената. Утре би требало да празнува секоја жена – мајка, ќерка, девојка, професорка, колешка. Во последно време празникот како да губи од своето значење, а не би требало. Факт е дека е убаво да подарувате по нешто на драгите жени во вашиот живот кога нема повод, но не ...

Повеќе »

Норвешката полиција трага по сопственик на златна рипка

goldfish_bowl

Полицијата во норвешкиот град Бодо трага по сопственикот на златна рипка, пронајдена во тегла за џем на стадионот „Нордландшал“. Ваквата рипка во тегла се чува во полициската станица во градот на северозападот од Норвешка, додека полицијата не го пронајде нејзиниот сопственик – пренесува агенцијата НТБ. Оттаму јавуваат дека полицајците пронашле тегла ...

Повеќе »

ВИДЕО: Како до супер задник

zadnik

Освен внимателната исхрана, практикувањето на физичките активности се клучни за одржување на супер форма. Особено девојките се опседнати со нивната градба, но не секој има финансии да си дозволи фитнес центри. Ова видео ќе ви помогне доколку сакате да добиете совршена форма на затегнат задник и да ги изведете вежбите ...

Повеќе »

Во чест на „Битлси“: Улицата Ленинова преименувана во Ленонова

lenon

Улицата која го носела името на Ленин во село на западот на Украина е преименувана во Улица „Џон Ленон“ во чест на легендарните „Битли“. Тамошните локални власти соопштија дека се’ е согласно Законот за десоветизација, односн декомунизација. Оваа улица се наоѓа во селото Калинија. Гувернерот на Задкарпатската област, Генадиј Москал ...

Повеќе »

Шведската принцеза роди син

viktorija-danniel-540x320

Шведската престолонаследничка, Викторија денеска во Стокхолм го роди своето второ дете, момче, кое е трето по ред за шведскиот трон. „Бебето и Викторија се чувствуваат одлично“, изјавил за новинарите нејзиниот сопруг, принцот Даниел пред болницата Каролинска. Според најавите, родителите на детето ќе го соопштат неговото име утре. Се очекува родителите ...

Повеќе »
Close