Жител на Карбинци се обидел да силува соселанка: Го спречил нејзиниот сопруг

Штипската полиција поднесе кривична пријава против триесет и едногодишниот, А.М. од с.Калаузлија- општина Карбинци, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „силување во обид“ и „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На петти јануари годинава околу 07.00 часот во моментот кога оштетената се движела во селото, пријавениот се доближил до неа, упатил вербални закани, ја удрил во пределот на образот и ја турнал на земјата, по што се обидел да ја соблече и да ја присили на обљуба. Во намерата го спречила свекрвата на оштетената, која побарала помош и на местото на настанот пристигнал невенчаниот сопруг на оштетената.

Веднаш потоа пријавениот ја зел моторната пила, со која претходно сечел дрва, и тргнал кон истиот со намера да го повреди, но не успеал во намерата – информираат денеска од МВР.

Би те интересирало и

НДМ: Знае ли МВР дека со криење на запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

Народно движење за Македонија преку соопштение испратено до јавноста ги поздрави актуелните акциски контроли на ...

Опожарен угостителски објект во Жеровјане

Опожарен е дел од ноќен клуб лоциран во село Жеровјане. Пожарот избувнал вчера околу 6 ...