Жител на Карбинци се обидел да силува соселанка: Го спречил нејзиниот сопруг – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Жител на Карбинци се обидел да силува соселанка: Го спречил нејзиниот сопруг

Штипската полиција поднесе кривична пријава против триесет и едногодишниот, А.М. од с.Калаузлија- општина Карбинци, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „силување во обид“ и „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На петти јануари годинава околу 07.00 часот во моментот кога оштетената се движела во селото, пријавениот се доближил до неа, упатил вербални закани, ја удрил во пределот на образот и ја турнал на земјата, по што се обидел да ја соблече и да ја присили на обљуба. Во намерата го спречила свекрвата на оштетената, која побарала помош и на местото на настанот пристигнал невенчаниот сопруг на оштетената.

Веднаш потоа пријавениот ја зел моторната пила, со која претходно сечел дрва, и тргнал кон истиот со намера да го повреди, но не успеал во намерата – информираат денеска од МВР.

Би те интересирало и

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да ...

Иран: Во авионската несреќа загинале 65 лица, 66-тиот патник не стигнал на летот

Иранската државна новинска агенција ИРНА објави дека во авионската несреќа што се случи утрово загинале ...