Жител на скопско Кожле нападнат од диви животни – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Жител на скопско Кожле нападнат од диви животни

Жител на скопското село Кожле, кој се водел за исчезнат, е пронајден мртов изгризан од диви животни.

Телото на Ј.С. (1956) е пронајдено во ливади од страна на неговиот брат, кој случајот вчера во 12:26 часот го пријавил во полицијата во Петровец – информира полицијата. Оттаму додаваат дека на местото на настанот е извршен увид, а по наредба на јавен обвинител над телото ќе биде извршена обдукција.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...