Жител на Сплит доби несекојдневна „порака“ на својот автомобил – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Жител на Сплит доби несекојдневна „порака“ на својот автомобил

Жител на хрватскиот град Сплит, бил вџашен кога одејќи на работа го затекнал неговиот автомобил марка „Опел Астра“ излепен со хигинески влошки.

Фотографијата на автомобилот набрзо се најде на ѕидот на Фејсбук групата „Дневна доза на просечниот Далматинец“ со коментар: „Љубовта во Далмација може да се покаже на различни начини“.

Снимката на „Аудито“ целосно облепено со влошки, со неверојатна брзина почна да се шири по социјалните мреже, предизвикувајќи огромен број коментари.

„Ќе беше поромантично ако на ова имаше испишано љубовни пораки“, „Веројатно е бремена, па повеќе нема да и’ требаат. Виновникот е обележан“, „Среќа што не се искористени“, „Го сака до крв“, „Овој нешто многу згрешил, лошо му се пишува“ – се само некои од бројните коментари на фотографијата.

Би те интересирало и

Ѕанакопулос: Не постојат притисоци врз Грција за прашањето за името

Не постои никаков притисок врз грчката страна за прашањето за името, вели портпаролот на владата ...

Меркел: На Балканот му требаат автопатишта, а не студии за изводливост

Германската канцеларка отворено ја критикуваше ЕУ поради бавноста во спроведувањето на проектите и исплатата на ...