ЖРК Вардар со триумф ја отвори новата сезона во ЛШ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ЖРК Вардар со триумф ја отвори новата сезона во ЛШ

Фото: Архива

Ракометарките на Вардар забележаа победа на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победија тимот на ФТЦ Реил Карго од Унгарија со 34-31 (20-11).

Одличното прво полувреме на вардарки во кое постигнаа 20 гола беше решавачки за крајниот
исход на мечот. Лекиќ и Цвијиќ со по седум голови беа најефикасни во победничкиот тим.

Во следното коло Вардар гостува во Германија кај Турингер. з

Би те интересирало и

ЛАЗАРОВ: Да ги задржиме високите стандарди на организација на кампот и да ги надоградиме

Стартуваа подготовките за четвртото издание на најдобро организираниот ракометен камп на овие простори, камп на ...

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една ...