ЗАБАВА – Page 10 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

 Шест мисли со кои се залажуваме

Често имаме навика во одредени ситуации да си кажуваме мали лаги, ако не сме подготвени да се соочиме со вистината. Иако знаеме дека се лаги, сепак делумно веруваме во истите, бидејќи така се чувствуваме подобро во одреден момент. Ова се шест најчести реченици со кои треба да престанеме да се ...

Повеќе »

Десет филмови од 2007 година кои го одбележаа 21. век

Некои од најкритичните и највлијателните филмови на 21. век беа создадени во 2007 година – пишува „USA Today“. Оваа страница објави список на десет филмови, со кои повеќето денес не можат да ги споредат. 10. „Once“ – Мјузикл за уличен свирач и имигрантка, нивната незаборавна недела во Даблин и љубовта. ...

Повеќе »

Американка оставила 22 милиони долари во Зоолошката градина во Германија…

Зоолошката градина во Германија соопшти денеска дека деведесет и тригодишна Американка со германско потекло, чиј сопруг го преживеал холокаустот, оставила  22 милиони долари.  Елизабет Рајхерт, родена во Германија изјавила дека тоа било желба на нејзиниот починат сопруг Арнулф. Брачната двојка се родени во Келн, а се запознале за време на ...

Повеќе »

Се отвора првиот хотел со 5 ѕвезди за кучиња и мачки

Луксузни соби, базени за игра, па дури и можност за видео-чет на сопствениците се составен дел на новиот хотел за домашни миленичиња со 5 ѕвезди на аеродромот во Аделаида во Австралија. Кучињата, мачките, а веројатно и други мали домашни миленици ќе можат да уживаат на одмор во првиот хотел со ...

Повеќе »

Меган Фокс уште докажува дека може да биде секс симбол

Меган Фокс веќе не се појавува во филмови, но и понатаму работи како модел за различни кампањи. Последната за која позираше пред објективите е за долната облека на Frederick’s of Hollywood. Elegance is best worn in lingerie 💋 Check out our newest collection featuring Megan Fox (@the_native_tiger) #flauntfredericks A post ...

Повеќе »

50 Cent го предизвика Мејведер

Мејведер победи во 10-та рунда откако дозволи Мекрегор сам да омалакса, но него допрва го чека застрашувачки предизвик. Раперот дава 750.000 долари на хуманитарна организација по избор на светскиот шампион ако овој успее да прочита една страница од книгата Хари Потер! А му нуди и лајт варијанта.    

Повеќе »

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

Делото насловено „А а а а многу добра песна“ станува се’ попопуларно меѓу корисниците на Ајтунс, а она што го разликува од останатите е тоа што се работи за десет минути целосна тишина. Станува збор за замисла на Самир Мезрахи, која на овој начин сакал да го реши „проблемот“ што го ...

Повеќе »

Зошто веднаш да се преселите во Норвешка

Оваа скандинавска земја има добиено највисоки оценки во 4 категории, како безбедноста, здравствениот статус, погодната околина и прилагодливоста. Сепак, ако сè уште немате доволно причини за да заминете, овие 12 сигурно ќе ве убедат: – Сите кои се постари од 67 години добиваат месечна пензија од $1012 долари. – Норвешка ...

Повеќе »

Би нуркале во најмистериозниот базен во светот?

Природниот базен, познат под името Џејкоб бунар, кој се наоѓа во Тексас и секојдневно ги предизвикува најхрабрите да дојдат и да се фрлат овде. Овој природен базен важи за еден од најопасните и најмистериозните во светот. Се прашувате зошто, кога изгледа толку прекрасно? Водата во Џејкоб бунарот е толку чиста ...

Повеќе »

Научете Кинески за помалку од 10 секунди

Кинескиот јазик е тежок за учење, но со малку фантазија, симболите на кинеското писмо стануваат поими кои не можете да ги заборавите. Знаете што значи овој симбол? Не? Погледнете ја сликата подолу. Кога малку ќе се дотера и обои, веќе многу појасно е дека се работи за дрво. И овој ...

Повеќе »

Најубавата улица на светот

Rua de е улица во Порто Алегре, најголем град во Бразил и главен град на државата Rio Grande do Sul. Заградена од двете страни со високи листопадни дрвја, кои прават долг зелен тунел меѓу високите сиви згради. Оваа улица е позната како најубава улица во светот која има и корисна ...

Повеќе »

7 чекори за продуктивна работна недела

Претрупаната работна недела може да биде стресна, посебно ако чувствувате дека ништо не сте направиле, а списокот на работни обврски нема крај. Спасете ги своите нерви и организирајте се! Во само 7 чекори можете да ја организирате оваа недела на попродуктивен начин од секоја претходна. 1. Направете список на обврски ...

Повеќе »

Запознајте ја најхрабрата манекенка која јавно и провокативно се бори со ракот

Минатата година на манекенката и е дијагноза за рак на јајниците. Во процесот на лечење ја изгубила целата коса, но била решена дека ќе продолжи да се занимава со манекенство. Овој облик на рак обично се дијагностицира кај жените во менопауза, но Ели има само 25 години. „Толку пати ми ...

Повеќе »

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас повторно заедно

Холивудската актерска двојка Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас повторно се заедно. Тие на социјалните мрежи ги вратија семејните снимки. Кетрин и Мајкл се разделија во 2013 година, а официјалното соопштение тогаш беше дека ќе му дадат одмор на бракот. На Даглас му беше  дијагностициран рак, а неговата сопруга влезе по ...

Повеќе »

Астронаут објави неверојатна снимка од Земјата (Видео)

Џек Фишер, астронаут на НАСА, сподели видео од Земјата снимена од Меѓународната вселенска станица. Фишер го сподели видеото на „Твитер“, а го снимал регионот од Сан Диего до Денвер. „Од Сан Диего до Денвер, навечер… од вселената. Секогаш се чудам колку бргу кружиме над Земјата, но секако дека ми се ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']