ЗАБАВА – Page 30 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

ВИДЕО: Гласен и страсен секс прекина тениски меч на Флорида

На спортските терени сме биле сведови на многу бизарни моменти, но понекогаш некој нови ситуации ги надминуваат сите очекувања, а токму тоа се случи на челинџер турнирот во Сарасота на мечот меѓу Френсис Тиафо и Мичел Кругер. Тиафо славеше со 2-0, но резултатот беше во втор план, бидејќи истиот за ...

Повеќе »

Орландо Блум си најде замена за Кејти Пери

Веста за раскинувањето на врската меѓу Орландо Блум и Кејти Пери ја изненади целата јавност, но само неколку дена подоцна, се чини, дека актерот веќе нашол утеха во друга. Имено, во последно време, глумецот се поинтензивно се дружи со ѕвездата на „Дневникот на вампирите“, Нина Добрев. Се познават веќе некое ...

Повеќе »

Во Северна Кореја се дозволени само 15 фризури

Владата на Северна Кореја објави илустрации на 15 „прифатливи“ женски и машки фризури, кои Севернокорејците може да ги побараат од фризерот или берберот. Во секоја берберница во Пјонгјанг се појавија плакати со дозволените фризури, но како што пишува „Дејли мејл”, ниту една од нив не наликува на фамозната фризура на лидерот ...

Повеќе »

Американка стана цел на потсмев поради своето име

Дваесетгодишната, Исис Харамбе Спјут од американската сојузна држава Калифорнија стана цел на брутално онлајн тормозење, откако некој ја објави нејзината возачка дозвола на социјалните мрежи. И сето тоа само поради нејзиното име. Имено, како што сите знаат, ИСИС е англиската кратенка за џихадистичката група Исламска држава. Родителите на девојката не ...

Повеќе »

Лондон: Фотографот што пет години сликаше една улица

Улиците на Лондон, во сиот „сјај на бедата“ ќе останат како траен запис од објективот на фотографот Роџер Мајне. Дел од неговото импресивно фото досие, е поставено на ретроспективна изложба во Лондон која ќе биде отворена во наредните два месеци. Имено, фотографиите што ја носат историјата на Западен Лондон. се ...

Повеќе »

Знаеш дека си Македонец кога …

Што е тоа што не идентификува како Македонци и не прави апсолутно различни од сите останати луѓе на планетава? Зошто сме горди поради тоа што сме Македонци? Твојот дедо секогаш пие чашка ракија за добро утро. Иако си женско, твоите ти се обраќаат со „Сине“. Чичко ти прави негово вино ...

Повеќе »

Научниците со уникатнo откритие: Млечниот пат има свој мртов близнак

Млечниот пат има свој мртов близнак, тврдат научници. Галаксијата се формирана 1,65 милијарди години по Големата експлозија. Меѓународен тим на астрономи ја откри мртвата галаксија, чија старост е слична на онаа на Млечниот пат, соопшти во петокот Лента. Научниците сметаат дека причината за нејзиното предвремено предвремено стареење е исклучително високата ...

Повеќе »

Како пијат хороскопските знаци

Овен Познати се по тоа што се пријателски расположени и сакаат да блеат по кафани. Под дејство на алкохол, тој ќе оди од еден до друг во друштвото, да провери дали сите имаат доволно алкохол. Ако немате, ќе ве чeсти се додека не стигнете до неговото ниво на пијанство. Не ...

Повеќе »

Како изневеруваат хороскопските знаци – Дел 1

Овните пробуваат да се воздржат од прељуба, Бикови почнуваат да изневеруваат дури кога потполно ќе созреат, pетко која Вага останува верна на својот партнер, Јарците се амбасадори на верноста и често знаат да ги осудат оние кои изневеруваат. Каков е вашиот знак? Овен Овните пробуваат да се воздржат од прељуба колку што можат, ...

Повеќе »

20 години подоцна: “Тупак е убиен по грешка, јас бев вистинската мета”

Славниот рапер Тупак Шакур бил убиен во 1996. година во Лос Анџелес, а дури сега неговиот некогашен пријател на суд признал дека вистинската мета бил тој, како и кој бил организатор на убиството. Хип-хоп могулот и продуцент Мерион “Шуг” Најт, сведочел дека тој бил вистинската мета на возачот кој во ...

Повеќе »

Што се’ правите откако ќе седнете на веце шолјата

Немојте да бидете зачудени кога ќе слушнете дека 41% од луѓето озборуваат, 30% зборат за нивната работа, 20% за секс, а 16% за нивните љубовен живот – додека се на ВЦ шољата во јавните тоалети! Да, јавните тоалети се место за социјализација. Дури 86% од испитаниците велат дека често имаат ...

Повеќе »

Спонтаност во врската

Емоциите секој пат доаѓаат и си одат во некое неочекувано време. Моментот кога добивате/давате клуч од својот заеднички стан може да биде возбудлив. Во тој момент ќе уживате и прославувате. Ќе бидете во подем на врската. Од друга страна, самиот заеднички живот може да ја доведе горечката страст на новата ...

Повеќе »

Вториот дел на „Аватар“ ќе се снима наесен

Долгоочекуваните продолженија на филмот на Џејмс Камерон од 2009 година, официјално ќе биде во продукција оваа година, филмот Аватар ќе се снима наесен, потврди и актерката, Сигурни Вивер. Камерон изјави минатата година дека има планови за четири продолженија на филмот „Аватар“. И покрај тоа што Камерон тврдеше минатиот месец, дека ...

Повеќе »

Научно докажано: Зошто партнерите изневеруваат?

По сè изгледа дека научниците конечно го пронајдоа вистинското објаснување зошто луѓето изневеруваат. Имено, како што тврдат луѓето кои се склони кон изневерување на партнерот го прават тоа затоа што им е запишано во гените. Научниците од Њујорк Универзитетот откриле дека на сексуалното однесување директно влијае присуството на генот кој ...

Повеќе »

Знаци да познаете дека тој/таа се’ уште ве сака

Вечното прашање кога ќе прекинете врска која оставила трага во вашиот живот, а личноста се’ уште ви значи или ве врзува за убави спомени е дали поранешниот поранешната се’ уште ве сака. Ако навистина ве интересира одговорот на ова прашање, немојте да бидете слепи пред овие сигнали кои ви ги ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']