ЗАБАВА – Page 93 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Maид Хечимовиќ го промовираше видеоспотот снимен во Скопје (Видео)

Босанскиот пејач Маид Хечимовиќ, кој јавноста го запозна преку учеството во првата сезона на регионалното шоу „Икс Фактор“, деновиве ја промовира својата втора песна „Док он те љуби“, која доби и свој видео запис. На Маид за новиот сингл одлучи да соработува комплетно со македонска екипа. Имено, музиката и аранжманот ...

Повеќе »

Моника Белучи неодолива во тесни хеланки и на 51 година (Фото)

Црни тесни хеланки, црна ролка, кратка црвена јакна и вртоглаво високи чизми – оваа комбинација беше избрана од Моника Белучи, додека гордо се пробиваше низ метежот на Шанел модната ревија, Моника изгледа како да оди по модна писта. Дискретно нашминкана, со големи очила и едноставна фризура изгледа многу помладо од годините ...

Повеќе »

Татко на годината: На раце го носи болниот син за да го почувствува дождот (Видео)

Анонимен татко од Бразил стана вистинска ѕвезда на интернет откако корисниците на социјалните мрежи почнаа да ја споделуваат снимката на која во раце го носи својот син. „Сакам да бидам барем половина човек каков што е овој татко“, искоментира еден корисник на Јутјуб под видеото и ја сумираше целата поентана ...

Повеќе »

Човек рачно си изработил тенк со шасија од лада самара (Видео)

Човек од Сибир рачно си направил тенк со шасија од лада самара. Со ова превозно средство секој би можел да се движи низ снег и снежна бура. Механичарот Андреј Романов од Омск одлучил веќе да не се нервира со затрупаните снежни патишта и си направил превозно средство од соништата. Потребни ...

Повеќе »

Робот ја решава Рубиковата коцка за 1 секунда (Видео)

Талентираните луѓе можат да ја сложат Рубиковата коцка за неколку секунди, но на робот како овој му е доволна и само една секунда. Роботот по конструкција не е сложен, склопен од двајца луѓе чие хоби е токму роботиката. Има веб камери, моторен дел и пресека што на роботот му дозволува ...

Повеќе »

Имиња за бебе кои значат „љубов”

Доколку сте во недоумица за името на вашето бебе и сакате некое оригинално име без разлика дали тоа е старо име од домашно потекло или е ново модерно име. Погледнете го списокот на имиња кои потекнуваат од зборот „љубов” и “љубење”. Повеќето од овие необични имиња ретко ќе ги слушнете ...

Повеќе »

Чизмите над коленици, апсолутен хит оваа сезона (Галерија)

Од превртена или мазна кожа, со високи потпетици или целосно рамни – чизмите над коленици оваа сезона ги освоија срцата на сите вљубенички во модата. Трендот да се носи ваквиот модел на чизми почна есента и се’ уште не згаснува. Освен што едноставно се комбинираат во бројни модни парчиња, тие ...

Повеќе »

Среде зима во Скопје расцветаа кокичиња (Фото)

Пролета е далеку, но нејзиниот предвесник-кокичето веќе го има по Скопје. Фотографиите кои ги објави порталот Емагазин.мк се направени во скопски Карпош. Дали е ова уште еден знак дека климатските промени тотално го нарушуваат еко системот?

Повеќе »

Новиот слатко – солен десерт на McDonald’s го подели мислењето на јавноста

Новото јадење, кое во „McDonald’s“ е најавено како иновативно и единствено, ќе биде „промовирано“ во Јапонија, а јавноста е со поделено мислење, што е и сосема очекувано со оглед на тоа што станува збор за помфрит со чоколаден прелив. Зошто баш Јапонците ќе имаат можност први да го пробаат ова ...

Повеќе »

„Гугл“ ќе плати 130 милиони фунти заостанат данок во Велика Бритаија

Технолошката компанија „Гугл“ ќе плати 130 милиони фунти заостанат данок во Велика Бритаија, откако даночните власти ја завршија ревизијата на работењето. Овој износ се однесува на неплатените даночни обврски од 2005 година, а истрагата траеше шест години. „Гугл“ и уште некои мултинационални компании се соочија со обвинение дека избегнале да ...

Повеќе »

Линдзи Вон и официјално е кралица на скијачките брзини!

Американската скијачка Линдзи Вон постави нов рекорд по бројот на победи во спуст со победата на трката во италијанската Кортина Д’Ампецо – пренесува порталот Екипа. Вон во Кортина стигна до седмата победа сезонава, 37 во спуст а 74 во кариерата, со време од 1:37.01 минути и официјално покажа дека е ...

Повеќе »

Новата песна на Тоше Проески ќе биде промовирана во Недела

Во недела на 24.01. во 12 часот во спомен куќата „Тодор Проески“ во Крушево ќе биде промовирана необјавената песна на Тоше Проески, информираат од неговиот Фан клуб, а информацијата е добиена од семејството Проески. Песната е снимена во две верзии, латино верзија и балада. Спотот за песната ќе биде објавен ...

Повеќе »

Сексипилната Кели Брук на Инстаграм

Во секси костумот на Wonderwoman, 36-годишната манекенка Кели Брук се пофали со своите атрибути по кои е позната и уште повеќе ги освои мажите ширум светот. Британската манекенка е позната по своите облини, а своите следбеници на Инстаграм ги изненади откако одлучи да го облече костумот на познатата суперхероина.  

Повеќе »

Бујни гради, латекс, чипка и секси танга – сè на едно место

Со латекс, чипка и провидна долна облека на сите страни, „Adult Expo Awards“ се вратија и се посекси од било кога. Овој годишен настан ги носи сите порно ѕвезди, секс играчки и фетиши заедно на еден викенд полн со недозволени возбудувања во „Хард Рок Ресорт“, Лас Вегас.  

Повеќе »

Мисица која ја надминува и Дунафка со своето урнебесно дефиле (Видео)

Урнебесно видео со потезите на „најоргиналната“ мисица на светот кружи низ социјалните мрежи. Иако нашата Дунафка Трифуновска долго ќе остане запаметена по нејзиниот настап на Мис Универзим 2015, оваа убавица дефинитивно ќе доживее многу поголема популарност благодарение на своето уникатно претставување.    

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']