ЗАБАВА – Page 95 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

„Дубиоза колектив“ е најбараниот бенд на „Еуросоник“ во Холандија (Видео)

Новата година на „Дубиоза колектив“ им носи сериозни глобални успеси, судејќи по реакциите на бројните фестивалски агенти собрани сите на неодамна одржаниот музички фестивал „Еуросоник Нордерслаг“ (Eurosonic Noorderslag) во Гронинген, Холандија. Според гласањата на промоторите, здружени преку програмите „ЕТЕП“ (Европска програма за рамена на талени – European Talent Exchange Programme) ...

Повеќе »

ВИДЕО: Ниеден авион на 11 септември не удри во кулите близначки!

Ниеден Боеинг 767 не удри во кулите близначки како што властите и медиумите лажно тврдат. Таков удар физички е невозможен од неколку причини, наведе поранешниот пилот на ЦИА Џон Лир. Поранешниот пилот на ЦИА Џон Лир, потпиша писмено признание дека кулите близначки не се урнати така што авиони удриле во ...

Повеќе »

АББА заедно на отворање ресторан

Членовите на култната шведска поп четворка АББА се собраа во среда вечер за да присуствуваат на отворање на еден ресторан инспириран од мјузиклот „Мама миа“, а медиумите оценуваат дека станува збор за ретко заедничко појавување на музичарите по распадот на групата, пренесува SkyNews. Бени Андерсон, Агнета Фалтског и Ани-Фрид Лингстад ...

Повеќе »

Марјана само по гаќички среде Скопје

Таа знае дека има одлични нозе, но и тие околу неа. Па така кога некој ја ангажира Марјана Станојковска во рекламна кампања нејзините нозе се во прв план. Така беше и деновиве кога водителката и модел позираше за еден моден бренд. Среде Сити мол надолу само по гаќички во беж ...

Повеќе »

50 години страдал од мигрени, се излекувал откако си ставил пирс (Фото)

Седумдесет и деветгодишниот пензионер, Колин Симен од Велика Британија станал сензација на интернет, откако открил како се излекувал од силните мигренозни болки кои траеле 50 години. Секојдневните силни главоболки почнале да се јавуваат после 30-от роденден на Колин. Тој одел на доктор, добивал разни таблети против болки, одел на сите ...

Повеќе »

Волшебно видео: Предвремено родени близначиња се држат за раце

Видео кое ја стоплува душата за кратк време е прегледано илјадници пати. Се работи за предвремено родените близачиња Кристина и Кристијан, кои станаа хит на интернет откако нивните родители објавија видео во кое тие се држат за раце. Тие се родиле во австралиската државс Викторија, единаесет недели порано од предвиденото.

Повеќе »

Декември 2015 – најтопол месец во последните 136 години

Минатата 2015 била далеку најтопла откако се објавува мерењето на температурите од крајот на 19 век – соопшти Американската агенција за океан и атмосфера. Според ова, просечната температура на копното и морето во целата 2015 година, изнесувала 0,9 степени Целзјусови над просекот за 20 век. Претходниот рекорд, забележен во 2014 ...

Повеќе »

Реакции на геј мажи кога допираат вагина за првпат (Видео)

На социјалните мрежи кружи снимка од експеримент во кој четворица мажи со хомосексуална ориентација за првпат допираат вагина. Мажите биле потресени. Се фаќаат за глава, прашуваат дали местото е депилирано… Ваков експеримент претходн беше направен со лезбејки, кои имаа задача за првпат со рака држат пенис.

Повеќе »

Галерија: Уличен артист ги претвора во уметност старите згради ширум светот

Францускиот артист Џулиен Маланд кој е познат и како „Seth Globepainter“, создава колоритна улична уметност насекаде низ светот. Неговите поголеми уметнички креации и мурали обично покажуваат деца и содржат многу бои. Маланд е активен уште од пред дваесетина години и досега издал 2 книги за своите патувања и својата уметност. ...

Повеќе »

Остварување на вашите сексуални фантазии

Сигурни сме дека во главата ви се вртат многу идеи, но можеби ви е срам да му ги соопштите на партнерот, или пак никогаш немате доволно време за ги реализирате. Со следниве неколку чекори можете побрзо да дојдете до исполнување на вашите желби и до ултимативно уживање. Осигурајте се дека ...

Повеќе »

Дали моногамијата навистина е најдобриот избор или не?

Лекси (18 години) сака својата љубов да ја сподели со повеќе од едно лица. Само сакам да ме прифатат таква каква што сум, рекла. Стивен пак сака слобода, искреност, забава. Неговата девојка веќе има двајца други љубовници и дете, а Стивен има слободно време за себе. Јас, вели Стивен, имам ...

Повеќе »

Во меѓувреме во Србија за Водици

Во меѓувреме во Србија pic.twitter.com/QHoswDj8gi — Ina (@mnogufina) January 19, 2016  

Повеќе »

Падна мрежата на Твитер на глобално ниво

Микроблогерскиот сервис Твитер не е во функција. На веб-страницата е соопштено дека сервисот има технички проблеми, но се додава дека наскоро ќе се решат. Погодени се и веб-сервисот и верзијата за мобилни уреди. Проблемот очигледно е глобален, зашто информации дека Твитер е недостапен доаѓаат од Холандија, Обединетите Арапски Емирати, САД ...

Повеќе »

Зошто да изберете постара девојка

Ако девојката со која излегувате страда од недостаток на самодоверба или си игра со телефонот кога се водат навистина сериозни разговори, вашиот најдобар избор може да биде – постара жена! Кога ја замислувате вашата совршена жена, обично замислувате некоја која не е постара од триесет години. Сепак, ако ги исклучите ...

Повеќе »

Дали флертува со вас или е само пријателски настроен?

Понекогаш е многу тешко да одредите дали флертува или само е пријателски расположен. Дали кога ја држи вратата отворена не пуштајќи ве да си одите сака да биде само љубезен или нешто повеќе се крие зад тоа? Постојат знаци по кои можете да препознаете дали му се допаѓате. Изгледа нервозно ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']