ЗАБАВА – Page 97 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Сушата во Бразил ќе предизвика проблеми во снабдувањето со кафе

Потрошувачката на кафе секојдневно се зголемува, а експертите предупредуваат на можни проблеми во снабдувањето заради сушата во Бразил – објави Меѓународната организација за кафе (ICO). Според статистиката, од 2011 година побарувачката за кафе просечно расте по 2,4 отсто годишно, при што титулата на водечки потрошувач на кафе во светот ја ...

Повеќе »

Најубавите божиќни пораки

Божиќ е радосен празник што го дочекуваме и го прославуваме со најблиските. Еве неколку преубави божиќни пораки. На денешниот ден прости им на твоите должници, подари им бакнеж на твоите ближни, помогни им на тажните. А на полноќ, погледни кон небото и ќе видиш ѕвезда што оди, тогаш тивко кажи Христос се ...

Повеќе »

Новокомпонирана песна: Т`га за Запад

Пародија на познатата ,,Т`га за југ,, овој пат насловена како “Т`га за запад” оваа “западна” поезија ќе ве насмее за почеток на денот. Гарантно писмо в џеп да си метнам, да јавнам Конкорд, внебо да летнам, На гурбет далечен да си идам, да видам New York, Melbourne да видам. Да ...

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Пијани невести

Што е полошо од пијана жена? – Пијана жена на сопствената венчавка. Во ваков случај младоженецот има само една можност, да го ублажи дебаклот или да и се придружи. Во продолжение ќе се задржиме само на пијаните жени. Следи нешто прекрасно…  

Повеќе »

Подгответе сами: Домашен лек против настинка

Настинките во овој период од годината воопшто не би требало да не изенадат, а за истите покрај разните фармацевтски лекови, постојат и домашни. Како со намирници кои ги имате дома да приготвите еден од најделотворните прочитајте во продолжение: Состојки: Ѓумбир Сок од лимон Мед Постапка Се препорачува употреба на термос ...

Повеќе »

Крис Браун повторно осомничен за насилство врз жена (фото)

Бразиската манекенка, Лизијане Гутиерез заработила модринка на десното око, а во полиција  пријавила дека ја нападнал дваесет и шестгодишниот рапер, Крис Браун. Според манекенката, таа била нападната од раперот за време на негова приватна забава во Лас Вегас. Крис збеснал во моментот кога таа сакала да го фотографира, по што ...

Повеќе »

Бакнувајте се почесто: Придобивките се многубројни

Иако многумина сметаат дека е преубаво, според други, бакнување веќе губи од својата популарност. Едно истражување покажало дека во подолгите, па дури и во покусите врски, бакнувањето ја губи важноста, а се’ повеќе предност се дава на сексот. За во својата врска да се изгради интимност и да се продолжи ...

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']