Загина 27 годишен битолчанец на патот кон Меџитлија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Загина 27 годишен битолчанец на патот кон Меџитлија

Утрово во 5:50 часот на патот Битола-граничен премин Меџитлија, во близина на црквата кај село Кравари, Битолско, се случи сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е потешко повредено. Информацијата ја потврдуваат од СВР Битола, но до завршувањето на истрагата, не се соопштуваат дополнителни детали.

Возилото „Ауди 80“ со битолски таблици излетало од патот, а возачот, 27-годишно момче од Битола им подлегнал на повредите во Клиничката болница. Сопатникот во возилото се здобил со тешки телесни повреди и е хоспитализиран во битолската болница.На местото на настанот е извршен увид од екипа на СВР Битола во присуство на Јавен обвинител.

Инаку, овој патен правец кој важи за еден од најпрометните, со години наназад не е реновиран и најмалку во годината одзема барем по еден човечкли живот.

 

Би те интересирало и

Фатен бегалец од штипскиот затвор кој два месецa оперирал во беровската населба Абланица

Беровската полиција фати бегалец од штипскиот затвор кој во период од два месецa, додека се ...

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...