Заев дава исказ за нападот во Собранието – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заев дава исказ за нападот во Собранието

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска дава исказ во Основното јавно обвинителство (ОЈО) за настаните во Собранието кои се случија на 27 април годинава.

Тој беше повреден во главата од насилниците кои упаднаа во законодавниот дом и ги нападнаа пратениците и новинарите.

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...