Заев денеска ќе се сретне со Села во Тетово – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заев денеска ќе се сретне со Села во Тетово

Лидерот на СДСМ и мандатар за нова влада, Зоран Заев во 15 часот ќе има работна средба со лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Средбата ќе се одржи во просториите на Движењето за промени во ДПА во Тетово.

Според извори на агенцијата Макфакс на средбата ќе се разговара за предлозите за идните министерски ресори, како и за понатамошното делување на парламентарното мнозинство во насока на итно формирање Влада.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...