Заев-Звиздиќ: Преку унапредување на соработката до побрзо членство во ЕУ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заев-Звиздиќ: Преку унапредување на соработката до побрзо членство во ЕУ

Македонија и Босна и Херцеговина делат заедничка цел – членството во ЕУ и НАТО, а тоа може да забрза преку унапредување на заедничка соработка. Ова е оценката на премиерот, Зоран Заев и претседавачот со советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ кои денеска остварија средба во Скопје.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...