Заев: Кавадарци е срцето на Македонија и е од особена важност за сите нас, центар на виното и грозјето – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заев: Кавадарци е срцето на Македонија и е од особена важност за сите нас, центар на виното и грозјето

Нашата филозофија е да направиме се’ да најдеме пари и да ги пуштиме кон граѓаните. На Кавадарци му е потребен чесен пристап за да може да го реализира својот огромен потенцијал, со кој располага,грозје, вино, лозови насади, да прерасне во туристичка дестинација и да расте потрошувачката – рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на отворена трибина со граѓаните во Кавадарци.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Денеска се прегласува во Чаир

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг ...