Заев ѝ го честита приемот на Нотарската комора во Советот на нотаријатите на ЕУ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заев ѝ го честита приемот на Нотарската комора во Советот на нотаријатите на ЕУ

Премиерот Зоран Заев, од име на Владата и од свое име, на Нотарската комора на Република Македонија, како и на претседателот на комората Васил Кузманоски им го честита приемот во Советот на нотаријатите на Европската Унија (CNUE).

Советот на нотаријатите едногласно ја одобри апликацијата на Нотарската комора на Република Македонија на Генералното собрание кое се одржа во Шпанија, на 16 и 17 јуни годинава. Со ова македонската нотарска комора се здоби со статус на набљудувач во CNUE.

Нотарската комора на Македонија исто така е член и на Меѓународната унија на нотаријатите (UNIL).

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Еколошка акција денеска во Кавадарци, ученици и еколози го собраа отпадот околу езерцето на висорамнината Витачево

Во рамки на акцијата, Ден на планетата земја кој годинава се одбележува под мотото „Да ...

ВМРО-ДПМНЕ се сомнева дека со наместен тендер ќе се набавуваат реагенси, СДСМ најавува подобри здравствени услуги

Опозицијата обвинува дека СДСМ има намера да ја централизира набавката за реагенси за сите лаборатории ...