Последни вести

Најдоброто од #Tвитер за последните 24 часа

Twitter

Ако можеш, врати ми ја Боже.Или мене прати ме во Вердер Бремен. — Марио Жардел (@NoLuckMakedonec) August 26, 2016 Силувам затоа што силувале со векови уназад. Убивам затоа што убивале со векови уназад. Уништувам затоа што уништувале со векови уназад. — Хаштаг Љубов (@alekkpotter) August 26, 2016 Љубoмoрa левел: Не ...

Повеќе »

Тамара Тодевска се пофали со телото после пораѓањето

tamara brmm

Иако неодамна стана мајка, Тамара Тодевска изгледа одлично. Таа објави нова фотка на која позира на базен. Новопечената мајка брзо ја врати линијата.   I love this life…? A photo posted by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on Aug 25, 2016 at 6:47am PDT   Тамара пред пораѓањето (Instagram) #futuremom #babyHana #comingsoon ...

Повеќе »

Facebook знае куп податоци за вас, политичкиот интерес е само еден од нив

The loading screen of the Facebook application on a mobile phone is seen in this photo illustration taken in Lavigny

Мислите дека Google знае премногу за вас? Промените во Facebook и можноста за проверка на вашите интереси ќе ви овозможат да ѕирнете што знае и Facebook за вас. Во зависност од активностите на Facebook може да видите што сè социјалната мрежа користи кога ви презентира реклами. Од „весници“ кои ги читате, сериите ...

Повеќе »

Дали знаете што значи зборот „црква“?

crkva-ikoni

Црквата како градба и како инситуција е од особена важност за сите европски народи, но дали знаеме дека овој збор потекнува од само еден европски јазик – грчкиот или старогрчкиот. Грчкиот збор „еклезија“ буквално значи „собира, повикува, свикува“ и означува заедница на луѓе која во град или во село или ...

Повеќе »

Видео: Најголемиот авион во светот оштетен по пробниот лет

airlender-test-let-pad-02

Најголемиот авион на светот, “Airlander 10”, бил оштетен кога за време на слетувањето по својот втор пробен лет паднал на нос, јавуваат денес британските медиуми. Авионот долг 92 метри, кој е половина авион, а половина балон, бил оштетен по слетувањето на аеродромот Карингтон во Бедфордшир, пренесува Reuters. Леталото вредно 25 ...

Повеќе »

Емили Ратајковски ја запали социјалната мрежа Инстаграм со своите провокативни фотографии

dt.common.streams.StreamServer

Една од најубавите жени во светот го покажа својот задник. 25 годишната Емили Ратајковски е на одмор во Грција. Таа ги покажа долгите нозе. Од секогаш најубаво се чувствувала во бикини и едвај чекала да почне со снимање, пренесува “People”. Истото тоа ги чека и нејзините 7,5 милиони следбеници на Инстаграм. ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер за последните 24 часа

Twitter

Живееме у држава дека полесно е да прекинеш брак, одколку договор со мобилен оператор. — Тегет Чорапа (@teget_chorapa) August 23, 2016 Кога живееш на планина – ти се живее на море.Кога живееш на море – ти се живее на планина.Кога живееш во Македонија – не ти се живее!! — Лошото ...

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Најопасните селфиња на девојка од Русија

smrtno selfi

Кое е вашето најопасното направено слефи? Во бар, на плажа, на тераса, во купатило? Уфф.. Руската цвезда на инстаграм Ангелза Николау која вели дека “нема лимит, нема граници”,  ги има направено едно од најопасните селфиња.   Enjoy every moment #hongkong #girl #rooftop #roof By @beerkus A photo posted by Angela Nikolau (@angela_nikolau) ...

Повеќе »

Новата тетоважа на Софи Тарнер ќе го направи секој Старк фан горд

sofiturner-premiera

Искористувајќи го своето слободно време до максимум, актерката Софи Тарнер, која ја глуми Санса Старк во мега популарната серија “Game of Thrones”, го покажа својот целосно променет изглед на Инстаграм. Имено, Софи ја гледавме долго време како црвенокоса поради нејзината улога, а сега таа реши да се одмори од тој ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер во последните 24 часа

На овој мост сум чекал повеќе, отколку на мостот на вљубените. pic.twitter.com/TYykG5NXCu — Лошото детиште Хуго (@nikola_iris) August 22, 2016 Гледам една девојка јаде кифла..Преубава е…Мислам дека е со мармалад. — siman (@siemanec) August 22, 2016 Абе дај кажи ми апликација за правопис?– Основно училиште — Г-ца Провинцијалка (@ProvincijalkaTa) August ...

Повеќе »

Кучето кое целиот свој животот го има посветено на својот слеп брат

kucenca braka za vdomuvanje

На друштвените мрежи почна да се шири фотографија на која има две прегрнати кучиња, браќата Џефри и Џермејн, која ја објавија американските здруженија за превенција против насилството врз животните. Џефри е слеп, а Џермејн го посветил својот живот токму на него и му служи како водич. Секојдневно му помага во движењето ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер во последните 24 часа

Twitter

-Како љубовта?-Еве разгледувам манастири… — ема (@glinena) August 21, 2016 Сега на Кокино има хуманитарен концерт: Фолтин, Џајковски и Ибраими. Медиумски не е покриено бидејќи не е Цеца. #Остваруваме — ХепиАур (@HepiAur) August 21, 2016 Современа #љубов pic.twitter.com/1QU7raT2Kl — Мрчатор 3.0 (@Strshlen) August 21, 2016 Ај сега вака: како тоа ...

Повеќе »

Изгубената генерација !!!

equals-movie

Сите сонуваме да бидеме дел од една лажна урбана приказна, трач екипа, отуѓена од реалноста. Желбата за докажување кој е кој ни е единствениот кодекс на живеење. Секојдневно ги отргнуваме вистинските проблеми, го прифаќаме мислењето на другите за тоа како треба да се однесуваме, што е добар или лош аутфит, ...

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: ШТО ТРЕБА ДА СТОРИТЕ ЗА ДА СРЕЌАТА ВИ ТРОПНЕ НА ВРАТА

gtrt

Од помош во патот кон откривање на вистинскиот одговор може да ви биде и астрологијата, која ви открива кои активности може да ви овозможат среќата да тропне на вашата врата. Овен: работете на случајот Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека ...

Повеќе »

КИМ КАРДАШИЈАН КОНЕЧНО ПРИЗНА ДЕКА ПРИМАЛА ИНЈЕКЦИИ ЗА ЗАДНИКОТ

kim-kardashian-miami-beach2016

Иако со години се зборуваше дека нејзиниот задник е вештачки, Ким сега конечно призна дека одела на доктор за да прима инјекции во задникот, но тоа беше сѐ само не класично признавање. Имено, во неодамнешното видео во живо, најпознатата Кардашијанка призна дека земала инјекции, но вели дека за тоа има ...

Повеќе »
Close