Занимливости – Page 30 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Видео: Најголемиот авион во светот оштетен по пробниот лет

Најголемиот авион на светот, “Airlander 10”, бил оштетен кога за време на слетувањето по својот втор пробен лет паднал на нос, јавуваат денес британските медиуми. Авионот долг 92 метри, кој е половина авион, а половина балон, бил оштетен по слетувањето на аеродромот Карингтон во Бедфордшир, пренесува Reuters. Леталото вредно 25 ...

Повеќе »

Емили Ратајковски ја запали социјалната мрежа Инстаграм со своите провокативни фотографии

Една од најубавите жени во светот го покажа својот задник. 25 годишната Емили Ратајковски е на одмор во Грција. Таа ги покажа долгите нозе. Од секогаш најубаво се чувствувала во бикини и едвај чекала да почне со снимање, пренесува “People”. Истото тоа ги чека и нејзините 7,5 милиони следбеници на Инстаграм. ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер за последните 24 часа

Живееме у држава дека полесно е да прекинеш брак, одколку договор со мобилен оператор. — Тегет Чорапа (@teget_chorapa) August 23, 2016 Кога живееш на планина – ти се живее на море.Кога живееш на море – ти се живее на планина.Кога живееш во Македонија – не ти се живее!! — Лошото ...

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Најопасните селфиња на девојка од Русија

Кое е вашето најопасното направено слефи? Во бар, на плажа, на тераса, во купатило? Уфф.. Руската цвезда на инстаграм Ангелза Николау која вели дека “нема лимит, нема граници”,  ги има направено едно од најопасните селфиња.   Enjoy every moment #hongkong #girl #rooftop #roof By @beerkus A photo posted by Angela Nikolau (@angela_nikolau) ...

Повеќе »

Новата тетоважа на Софи Тарнер ќе го направи секој Старк фан горд

Искористувајќи го своето слободно време до максимум, актерката Софи Тарнер, која ја глуми Санса Старк во мега популарната серија “Game of Thrones”, го покажа својот целосно променет изглед на Инстаграм. Имено, Софи ја гледавме долго време како црвенокоса поради нејзината улога, а сега таа реши да се одмори од тој ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер во последните 24 часа

На овој мост сум чекал повеќе, отколку на мостот на вљубените. pic.twitter.com/TYykG5NXCu — Лошото детиште Хуго (@nikola_iris) August 22, 2016 Гледам една девојка јаде кифла..Преубава е…Мислам дека е со мармалад. — siman (@siemanec) August 22, 2016 Абе дај кажи ми апликација за правопис?– Основно училиште — Г-ца Провинцијалка (@ProvincijalkaTa) August ...

Повеќе »

Кучето кое целиот свој животот го има посветено на својот слеп брат

На друштвените мрежи почна да се шири фотографија на која има две прегрнати кучиња, браќата Џефри и Џермејн, која ја објавија американските здруженија за превенција против насилството врз животните. Џефри е слеп, а Џермејн го посветил својот живот токму на него и му служи како водич. Секојдневно му помага во движењето ...

Повеќе »

Најдоброто од #Твитер во последните 24 часа

-Како љубовта?-Еве разгледувам манастири… — ема (@glinena) August 21, 2016 Сега на Кокино има хуманитарен концерт: Фолтин, Џајковски и Ибраими. Медиумски не е покриено бидејќи не е Цеца. #Остваруваме — ХепиАур (@HepiAur) August 21, 2016 Современа #љубов pic.twitter.com/1QU7raT2Kl — Мрчатор 3.0 (@Strshlen) August 21, 2016 Ај сега вака: како тоа ...

Повеќе »

Изгубената генерација !!!

Сите сонуваме да бидеме дел од една лажна урбана приказна, трач екипа, отуѓена од реалноста. Желбата за докажување кој е кој ни е единствениот кодекс на живеење. Секојдневно ги отргнуваме вистинските проблеми, го прифаќаме мислењето на другите за тоа како треба да се однесуваме, што е добар или лош аутфит, ...

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: ШТО ТРЕБА ДА СТОРИТЕ ЗА ДА СРЕЌАТА ВИ ТРОПНЕ НА ВРАТА

Од помош во патот кон откривање на вистинскиот одговор може да ви биде и астрологијата, која ви открива кои активности може да ви овозможат среќата да тропне на вашата врата. Овен: работете на случајот Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека ...

Повеќе »

КИМ КАРДАШИЈАН КОНЕЧНО ПРИЗНА ДЕКА ПРИМАЛА ИНЈЕКЦИИ ЗА ЗАДНИКОТ

Иако со години се зборуваше дека нејзиниот задник е вештачки, Ким сега конечно призна дека одела на доктор за да прима инјекции во задникот, но тоа беше сѐ само не класично признавање. Имено, во неодамнешното видео во живо, најпознатата Кардашијанка призна дека земала инјекции, но вели дека за тоа има ...

Повеќе »

Пејачката ги изненади фановите со видео на кое нема шминка

Популарната пејачка Адел снимила видео во кое им упатува извинување на своите фанови затоа што ги откажала настапите во Финикс, Аризона. 28 – годишната Адел на видео снимката не носи ни трошка шминка и видно болна објаснила дека многу ѝ е жал затоа што не може да го одржи концертот. ...

Повеќе »

Дарт Вејдер се враќа во новиот трејлер за Star Wars: Rogue One

Денеска се појави новиот трејлер за Star Wars: Rogue One на режисерот Гарет Едвардс. Филмот се фокусира на група бунтовници кои настојуваат да ги украдат плановите за Ѕвездата на Смртта (временски приказната е сместена пред настаните во оригиналниот Star Wars: A New Hope од 1977 година). Во јуни беше објавено дека студијата ...

Повеќе »

Ако имаш лош ден, погледни ја сликава

Имате лош ден, некој ве изнервирал, проблеми на работа. Само погледнете ја сликата и мислиме дека вашето расположение ќе се смени одма.

Повеќе »

Заговор или случајност – како ист човек се најде во сред масакрот во Ница и во Минхен и сето тоа го сними?

Можноста ист човек да се најде на 15 јули во Ница кога полудениот убиец со камион усмрти 84 лица и седум дена подоцна во минхенската Олимпија центарот каде што беа убиени девет лица и сето тоа да го сними, е многу мала. Сепак тоа се случи. Човекот што во растојание ...

Повеќе »