Занимливости – Page 36 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Како изгледа Маја Гроздановска Панчева без шминка (Фото)

Пејачката Маја Гроздановска Панчева се пофали дека паричката за Василица се паднала кај неа. Таа на својот профил на Фејсбук објави фотографија со паричката на која е без грам шминка на себе. Русокосата покажа дека изгледа прекрасно во секое издание.

Повеќе »

Не бил задоволен од фотографијата на потерницата, па испратил селфи во полиција (Фото)

Криминалец, кој полицијата во Охајо го барала со потерница не бил задоволен од својата слика на потерницата. Затоа решил да направи „селфи“ и да и’ испрати на полицијата нова, поубава фотографија. На новата фотографија, Доналд „Чип“ Паг е со очила за сонце, во костим и седи во својот автомобил. „Еве ...

Повеќе »

Бинго девојката Натали Грубовиќ ќе се мажи

Нашата најпозната манекенка и бинго девојка Натали Грубовиќ ќе се мажи. Ја сретнавме на денско кафе заедно со сестра и Марија во ресторанот “Дион“. Вели дека во Скопје дошла за празниците, во посета на семејството. Како и секогаш насмеана, убава како кукла  наша Натали како да не старее. Еве што ...

Повеќе »

Најдоброто на #Канал77 со @vecersoivana

Најдоброто од оваа вечер на #Канал77 со @vecersoivana Ќе си сретнеш некој бивши и ќе се прашаш: - Добро можно ли е цело време додека бев со него да бев пијана оти друго објаснување нема… — Вечер со Ивана (@vecersoivana) January 13, 2016 Ако имаш ракија дома лексилиум, Б6 и слични ...

Повеќе »

Наскоро нова песна и спот од Тоше Проески

Во последните неколку години роденденот на Тоше Проески традиционално се одбележува со нова песна и нов спот. Па така и овој 25 јануари ќе се појави нова песна од Тоше, но од семејството се уште не се сигурни која од двете теми кои се доработуваат ќе излезе прва. Автор на првата ...

Повеќе »

Ресторан во Бруклин продава златни крофни (Фото)

Во морето на „бизарни“ маркетинг трикови заплива нова идеја за тоа дека се’ што сјае лесно може да се продаде па дури и да се работи за обична крофна. По шампањското со листови од 24-каратно злато, млекото за тело со 24-каратно злато, почна да се произведува и крофна прелиена со ...

Повеќе »

Првпат во историјата на Англија: Човек доби забрана да вози велосипед

Британец доби доживотна забрана за приоѓање на велосипеди – забрането му е и да ги вози, но и  да ги гледа. Четириесетосумгодишниот Џон Лидикот е единствениот човек во Англија на кого судот му забрани да му приоѓа на ваквото превозно средство. Имено, тој е познат на полицијата како сериски крадец, ...

Повеќе »

Златни глобуси: Леонардо ди Каприо најдобар актер!

На вчерашното, 73.издание на Златните глобуси, филмот „The Revenant“ ја освои најголемата награда  – „најдобра драма“, а Леонардо ди Каприо ја освои наградата за најдобар актер. Четириесет и едногодишниот актер ја зеде својата трета награда за најдобар актер на Златните глобуси. Пред „The Revenant“, ди Каприо ги освои наградите за ...

Повеќе »

Најдоброто од #Каракамишева

За денес го одбравме хаштагот #Каракамишева и ви ги презентираме најдобрите извадоци од нашата твитер заедница …. Епа бујрум !!! #Каракамишева I wanna know what love is…pararaaam…I want you to show me… — Лордот Од Карпатија (@CarpathianLord) January 8, 2016 Leave #Каракамишева alone! 😀 pic.twitter.com/f47tSWgN4T — Hans-el (@icemannmk) January 7, ...

Повеќе »

Српската пејачка Сандра Африка со провокативни пози во новиот спот

Сандра Африка сними дует со Огнен Амиџиќ, односно Оскар Савиќ. Дека “зготвиле“ нешто квалитетно јасно е веќе од прв поглед. Сандра во кратко фустанче, задникот во прв план, а Оскар сето тоа го надгледува од страна. Судејќи по најавата, сигурни сме дека сцените ќе бидат и тоа како врели.

Повеќе »

Дали е ова годината кога Ди Каприо би можел да освои оскар ?

Оваа година Леонардо Ди Каприо е главен фаворит за наградата најдобар актер во драмски филм за Златен Глобус како и за Оскар. Леонардо е номиниран во категоријата за најдобар актер во главна улога за перформансот во филмот на Алехандро Гонзалес Ињариту, The Revenant. Изминативе години, Леонардо ди Каприо се појави ...

Повеќе »

Новиот музички хит на Сиа и Кание Вест

Кание Вест можеби планира да се кандидира за претседател на следните избори, но сепак има време за да прави музика. Најновата соработка, сосема неочекувана, е помеѓу Кание и Сиа. Песната “Reaper” ќе се појави на нејзиниот албум “This Is Acting“, а Кание Вест се јавува како ко-автор и ко-продуцент. Сиа ...

Повеќе »

Скулптура на Едвард Ериксен е премногу гола за на Facebook

Изгледа цензурата на Интернет достигна ново ниво на апсурд. Имено, Фејсбук, неодамна забрани фотографија на данската скулптура „Мала сирена“ и тоа само затоа што таа – нема облека. Забранетата скулптура ја направи Едвард Ериксен, а се наоѓа на брегот на Копенхаген од 1913 година, од кога е една од главните ...

Повеќе »

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ со витка става

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ реши да симне неколку килограми и со тоа да им ја затвори устата на разните модни критичари кои последните неколку месеци ја коментираа нејзината фигура. Таа на социјалните мрежи се пофали со резултатите од својата диета и тренингот, кои судејќи според фотографијата вродија со плод. Таа ...

Повеќе »

Нетфликс ќе биде достапна и во Македонија

Популарната интернет ТВ мрежа Нетфликс соопшти дека ќе биде достапна во 130 нови земји, меѓу кои и Македонија. „Сведоци сме на раѓањето на нова глобална телевизиска мрежа. Корисниците од целиот свет, од Сингапур до Санкт Петерсбург, од Сан Франциско до Сао Паоло, ќе можат да уживаат во ТВ серии и ...

Повеќе »