Занимливости – Page 39 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Српската пејачка Сандра Африка со провокативни пози во новиот спот

Сандра Африка сними дует со Огнен Амиџиќ, односно Оскар Савиќ. Дека “зготвиле“ нешто квалитетно јасно е веќе од прв поглед. Сандра во кратко фустанче, задникот во прв план, а Оскар сето тоа го надгледува од страна. Судејќи по најавата, сигурни сме дека сцените ќе бидат и тоа како врели.

Повеќе »

Дали е ова годината кога Ди Каприо би можел да освои оскар ?

Оваа година Леонардо Ди Каприо е главен фаворит за наградата најдобар актер во драмски филм за Златен Глобус како и за Оскар. Леонардо е номиниран во категоријата за најдобар актер во главна улога за перформансот во филмот на Алехандро Гонзалес Ињариту, The Revenant. Изминативе години, Леонардо ди Каприо се појави ...

Повеќе »

Новиот музички хит на Сиа и Кание Вест

Кание Вест можеби планира да се кандидира за претседател на следните избори, но сепак има време за да прави музика. Најновата соработка, сосема неочекувана, е помеѓу Кание и Сиа. Песната “Reaper” ќе се појави на нејзиниот албум “This Is Acting“, а Кание Вест се јавува како ко-автор и ко-продуцент. Сиа ...

Повеќе »

Скулптура на Едвард Ериксен е премногу гола за на Facebook

Изгледа цензурата на Интернет достигна ново ниво на апсурд. Имено, Фејсбук, неодамна забрани фотографија на данската скулптура „Мала сирена“ и тоа само затоа што таа – нема облека. Забранетата скулптура ја направи Едвард Ериксен, а се наоѓа на брегот на Копенхаген од 1913 година, од кога е една од главните ...

Повеќе »

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ со витка става

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ реши да симне неколку килограми и со тоа да им ја затвори устата на разните модни критичари кои последните неколку месеци ја коментираа нејзината фигура. Таа на социјалните мрежи се пофали со резултатите од својата диета и тренингот, кои судејќи според фотографијата вродија со плод. Таа ...

Повеќе »

Нетфликс ќе биде достапна и во Македонија

Популарната интернет ТВ мрежа Нетфликс соопшти дека ќе биде достапна во 130 нови земји, меѓу кои и Македонија. „Сведоци сме на раѓањето на нова глобална телевизиска мрежа. Корисниците од целиот свет, од Сингапур до Санкт Петерсбург, од Сан Франциско до Сао Паоло, ќе можат да уживаат во ТВ серии и ...

Повеќе »

#ТвитНаДенот – Најдоброто од Твитер во последните 24 часа

Реконструкцијата на вело и пешачката патека на бул. Илинден штетна по пешаци и велосипеди, полезна за коли. #НаТочак pic.twitter.com/SrrSgBv0BC — Na Tochak (@NaTochak) January 5, 2016 Матен Вардар дотече сандак пички донесе сите беа бричени само една не беше и таа се ебеше — Шеќер ага █▬█ █ ▀█▀ (@Ljube_A) January 5, 2016 ...

Повеќе »

Најубавите божиќни пораки

Божиќ е радосен празник што го дочекуваме и го прославуваме со најблиските. Еве неколку преубави божиќни пораки. На денешниот ден прости им на твоите должници, подари им бакнеж на твоите ближни, помогни им на тажните. А на полноќ, погледни кон небото и ќе видиш ѕвезда што оди, тогаш тивко кажи Христос се ...

Повеќе »