Заостанатиот долг за вода ќе може да се плаќа на рати – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заостанатиот долг за вода ќе може да се плаќа на рати

Заостанат долг за вода по основ на тужени и редовни сметки ќе може од 2 април до 15 мај да се плаќа на рати и без пресметана камата за задоцнето плаќање.

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека граѓаните и компаниите ќе можат да го исплаќаат долгот со склучување на договор до 24 месечни рати во зависност од висината на долгот.

– Новото раководство на ЈП Водовод и канализација – Скопје и во иднина ќе води грижа за своите корисници преку носење на различни мерки и проекти кои ќе бидат во интерес исклучиво на нашите корисници и на граѓаните на градот Скопје, велат од Водовод и канализација.

Би те интересирало и

Вработените во „Еурокомпозит“ повторно го блокираа патот Градско-Прилеп

Дел од вработените во прилепскиот загубар-државната компанија „Еурокомпозит“ денес со нови протести. Во временскиот интервал ...

Полимерни банкноти од 10 и 50 денари од 15 мај

Од 15-ти следниот месец Народната банка на Република Македонија првпат воведува полимерни банкноти со апоенска ...