Започна наставата во Ново Село, Општина Боговиње каде во саботата беше запалено училиштето – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Започна наставата во Ново Село, Општина Боговиње каде во саботата беше запалено училиштето

 Во објекти на месната заедница и во приватни простории во Ново Село, денеска започнаа да следат настава 207 ученици од ова населено место, каде во саботата беше целосно опожарено Основнотo училиште „11 -ти октомври“.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...