Запрена е изградбата на шестоседот на Попова Шапка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Запрена е изградбата на шестоседот на Попова Шапка

Компанијата ЕЛЕМ, која стопанисува со скијачкиот центар Попова Шапка започнала да гради жичница на центарот, без да ја извади потребната документација. Поради ваквиот пропуст, месецов инспекторатот за животна средина, издаде решение да се запрат градежните активности.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...