Заталкани куршуми убиле 22 лица во Рио – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Заталкани куршуми убиле 22 лица во Рио

Секој втор ден заталкани куршуми убиваат или рануваат најмалку едно лице во Рио Де Жанеиро, покажува истражувањето на весникот Фолха, објавено во среда.

Заталкани куршуми во периодот меѓу 1 јануари и 10 мај погодиле 66 луѓе во Рио Де Жанеиро, а од последиците на ранување умреле 23 луѓе, се наведува во истражувањето.

Повеќето жртви се од фавелите или сиромашните квартови на Рио.

Низ улиците на градот од среда почна да патролира и војска.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...