Затворени гласачките места – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Затворени гласачките места

Во 19 часот се затворени избирачките места на кои граѓаните можеа да гласаат на вториот круг од шестите локални избори во Република Македонија. По затворањето на избирачките места можат да гласаат само лицата кои во тој момент се затекнале во објектот каде што се гласа.

Вториот круг од локалните избори се спроведе во 35 општини, на 1.517 избирачки места, каде право на глас имаа 833.710 граѓани.

 

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...