Затвреник од Идризово починал на пат кон болница – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Затвреник од Идризово починал на пат кон болница

Вчера попладне на на пат кон болница, починал шеесет и шестгодишен, притвореник во Затвор Скопје.

Имено, откако му се слошило, доктор од Затворот му укажал прва помош, по што била повикана медицинска екипа. Сепак, затвореникот со иницијали Р.А., кој бил од Струмица, починал на пат кон болницата „Осми септември“.

Доктор од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на ЈО телото ќе биде предадено на обдукција – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...