Затвреник од Идризово починал на пат кон болница

Вчера попладне на на пат кон болница, починал шеесет и шестгодишен, притвореник во Затвор Скопје.

Имено, откако му се слошило, доктор од Затворот му укажал прва помош, по што била повикана медицинска екипа. Сепак, затвореникот со иницијали Р.А., кој бил од Струмица, починал на пат кон болницата „Осми септември“.

Доктор од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на ЈО телото ќе биде предадено на обдукција – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

НДМ: Знае ли МВР дека со криење на запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

Народно движење за Македонија преку соопштение испратено до јавноста ги поздрави актуелните акциски контроли на ...

Опожарен угостителски објект во Жеровјане

Опожарен е дел од ноќен клуб лоциран во село Жеровјане. Пожарот избувнал вчера околу 6 ...