ЗАХАРИВ под сомение за 33.000 евра – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ЗАХАРИВ под сомение за 33.000 евра

Нема информации каде отидоа 25.000 евра наменети за граѓанските организации и 8.000 евра за социјални трансфери…Ќе продолжи да спие или ќе реагира Општинското јавно обвинителство по допрен глас за овој најнов во низата скандали на штипскиот градоначалник?

Прочитај повеќе на

Би те интересирало и

Постапка за разрешување на судиите од Врховен кои одлучуваа за Сеад Кочан

Судијата од Врховниот суд, Џемали Саити добил известување од Судскиот совет во врска со предлогот ...

Протест за правда за жртвите од Смилковско Езеро: Заев тврди има дополнителни докази што треба да се истражат

Со транспаренти „Нема правда, нема мир“ и „За правда се бориме“ група граѓани денеска ја ...