За Бонева предистражните постапки на СЈО се медиумско политички циркус – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

За Бонева предистражните постапки на СЈО се медиумско политички циркус

14114726_10153969179867499_1346063612_o

Кога гласавме за Специјалното јавно обвинителство во Собрание не пишуваше дека предистражната постапка, која треба да е тајна, ќе биде медиумско политички циркус, изјави денеска Силвана Бонева од ВМРО-ДПМНЕ, која беше повикана во СЈО.

– И вие сте сведоци на тој циркус. И убедена сум дека тие што ме викнале ќе ви кажат за што ме викнале – додаде таа.

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...