За викендот многу топло, од понеделник повторно дожд

Стабилно и многу топло време не’ очекува за време на викендот. Најтопло ќе биде во сабота кога на повеќе места дневната температура ќе го надмине 30­ – от степен. Ќе дува засилен западен ветер.

Утре во раните утрински часови ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. Температурите ќе се движат од 8 до 29 степени.

Веќе од почетокот на следната недела ќе има промена на времето кога се очекуваат променливи врнежи од дожд, особено во вторник. Ќе дува и умерен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на дневната температура.

Додади коментар

Би те интересирало и

Се очекува летово да се пушти во употреба новиот водовод во Тетово, кој се гради повеќе од една деценија

При крај е изградбата на филтер станицата од новиот тетовски водовод, кој според одговорните од ...

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп

Најмладиот планинар во земјава Ване Бошев, викендов го освои Олимп.Првите чекори во планинарењето на Ване ...

Close