За неколку дена пак доаѓаат студени теператури – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

За неколку дена пак доаѓаат студени теператури

Доколку сметавте дека зимата заврши, се излажавте. Синоптичарите излегоа со најнова прогноза во која најавуваат значително намалување на температурите и нов уште постуден бран кон крајот на месецот.

По топлите денови на минатиот викенд и оваа недела кога ќе достигнат и 25 степени не треба да помислиме зимата е “скршена” и надоаѓа пролет.

Уште од идниот вторник се најавуваат и првите негативни температури, а верувале или не, во ноќта кон четврток ќе се создадат и првите услови за провејување на снег.

Максималните дневни температури ќе достигнат само 8 степени.

Студениот период ќе се заддржи мошне кратко, односно само дел од идната недела.

Кон крајот на март се очекува постепено враќање на топлите денови.

Би те интересирало и

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера, а кое беше проследено ...

Алармантното зголемување на нивото на Охридското езеро ги поплавија улиците во центарот на Охрид

Јужниот ветер кој достигнуваше брзина и од 100 километри на час, високите бранови но и ...