Земјотрес повторно ги вознемири ресенчани – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Земјотрес повторно ги вознемири ресенчани

Бил регистриран потрес од 2,6 степени според Рихтер, на длабочина од 1 километар, кој бил почувствуван во Ресен.

Утрово повторно земјотрес беше почусвтвуван во Македонија.

Бил регистриран потрес од 2,6 степени според Рихтер, на длабочина од 1 километар, кој бил почувствуван во Ресен.

Вчера беа регистрирани два потреси, од кои едниот од 2,7 а другиот од 3,1 степени.

 

Извор: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...