Земјотрес повторно го стресе Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Земјотрес повторно го стресе Охрид

Нов земјотрес, во текот на изминатата ноќ е почувствуван во Охрид.

Земјотресот се случил во 2:12 часот, а бил со магнитуда од 3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 9 километри североисточно од селото Косел на длабочина од 2 километри.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Маж тешко повреден во сообраќајка на локалниот пат село Грешница – Кичево

Четириесет и четиригодишен маж од селото Грешница се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна ...

Приведен крадецот кој ограби аптека во Маџари

Пронајден и приведен е разбојникот кој со закана со пиштол на почетокот на овој месец ...