Земјотрес повторно го стресе Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Земјотрес повторно го стресе Охрид

Нов земјотрес, во текот на изминатата ноќ е почувствуван во Охрид.

Земјотресот се случил во 2:12 часот, а бил со магнитуда од 3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 9 километри североисточно од селото Косел на длабочина од 2 километри.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Битолчанка починала од изгореници од кварцна печка

Шеесет и шестгодишната В.А. била пронајдена почината во нејзиниот дом  на улица „Сремска Митровица“ во ...

Полово злоупотребени малолетнички нанамени преку интернет

Ноќеска во 01,30 часот во ПСОН-Тетово, малолетничка од Тетово во присуство на нејзината мајка во ...