Зоран Божиновски во Стадион: Бев испорачан по налог на Механџиски од Зегин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Зоран Божиновски во Стадион: Бев испорачан по налог на Механџиски од Зегин

„Не српската влада, туку Интерпол ме донесе во Шутка, по налот на Благој Механџиски од Зегин, со цел да им наштети на Мијалоков и Груевски во изборна кампања“, изјави новинарот Зоран Божиновски во саботното издание на емисијата Стадион на Канал 77. Божиновски вели дека Интерпол работи за секој кој добро ќе му плати.

Зоран Божиновски по повеќе од  15 месеци поминати во притворското одделение во Шутка за случајот „Шпион“, беше пуштен вчера,  со обврска да се јавува во суд.

Што друго кажа Божиновски, во аудио материјалот:

Би те интересирало и

Сообраќајот затворен од Пршовце до Јегуновце, а по една коловозна лента од Прилеп до Прилепско Езеро

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце. ...

Времето денеска: Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста на места ќе ...