Зоран Божиновски во Стадион: Бев испорачан по налог на Механџиски од Зегин – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Зоран Божиновски во Стадион: Бев испорачан по налог на Механџиски од Зегин

„Не српската влада, туку Интерпол ме донесе во Шутка, по налот на Благој Механџиски од Зегин, со цел да им наштети на Мијалоков и Груевски во изборна кампања“, изјави новинарот Зоран Божиновски во саботното издание на емисијата Стадион на Канал 77. Божиновски вели дека Интерпол работи за секој кој добро ќе му плати.

Зоран Божиновски по повеќе од  15 месеци поминати во притворското одделение во Шутка за случајот „Шпион“, беше пуштен вчера,  со обврска да се јавува во суд.

Што друго кажа Божиновски, во аудио материјалот:

Би те интересирало и

Презентирани резултатите од мерењата на амбиенталниот воздух на Источниот регион и Благоевградскиот округ

Иако незначително, сепак евидентно. Со проблемот на загадувањето не се соочуваат само поголемите градови во ...

Македонија ќе ги признае патните документи на Интерпол

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во седиштето на Генералниот секретаријат на Интерпол во ...