Зошто циметот е одличен зимски пријател на организмот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Зошто циметот е одличен зимски пријател на организмот

Не само што убаво мириса и има специфичен вкус, циметот може да биде одличен пријател на вашето здравје. Важи за одлична комбинација во зимските денови, а помеѓу останатото, конзумацијата на цимет е еден од најдобрите начини за регулација на шеќерот во крвта.

Подготовката на напиток со цимет е едноставна. Ставете вода да зоврие и додадете една чајна лажичка цимет и оставете да стои 15 минути. Водата ќе прими кафеавкаста боја. Потоа процедете ја течноста и испијте ја.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

10 години помладо за само 10 минути

Малата промена во шминкањето и облекувањето може да направи чуда за вашиот изглед. Единствено што ...

На Клиниката за пулмологија за една минута ќе се вадат тумори на дишното стебло

  Неколкумина специјалисти на Клиниката за пулмологија во Скопје ќе отстрануваат тумори од белите дробови ...