Ибрахими до Заев: Разочаран сум од дел од кадарот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ибрахими до Заев: Разочаран сум од дел од кадарот

Најголемиот дел од режимот денес падна, но се уште не е целосно паднат. Имам задоволство да ви честитам дека имате одличен избор, но разочаран сум од еден дел од кадарот, рече Зекирија Ибрахими од БЕСА обраќајќи се кон мандатарот Зоран Заев.

– Има разлика помеѓу реформа и рециклирање. Јас бев убеден дека причината зошто одбивате соработка со нас е редефинирање, но денес мислам дека се работи за првиот принцип, во владата да нема инкриминирани лица, рече Ибрахими.

Според него, Заев со поддршка на министрите од ДУИ покажува дека младите можат да прават криминал, а потоа да бидат министри. Тој обвини дека ДУИ е партија 10 години служела на ВМРО-ДПМНЕ и опструирала продолжување на мандатот на СЈО, а сега е дел од Владата.

– Сонував да гласам за овој владин кабинет, но не можам да бидам мазохист, не можам да одам против тоа што го ветив пред граѓаните, рече Ибрахими.

Преземано од: А1он

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...