Избрана најубавата Германка постара од 50 години – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Избрана најубавата Германка постара од 50 години

Германската писателка Мануела Тома Адофо (50) го освои првото место на изборот на убавица Мис 50 плус Германија, кое се одржа вчера во замокот Олденбург.

Изборот за најубава Германка над 50 години се одржува од 2012 година.

Тома Адобо, која е писателка на крими романи и живее во Минхен, е ќерка на Германка и доктор од Гана, а воедно работи и како медиумски консултант. Изборот го направи жири составено од 12 членови, вклучително и принцот Едуард од Анхалт и Сораја Колман, мис Германија за 2017 година.

Би те интересирало и

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...

Tрикови на Анџелина Џоли за како до подолги нозе и супер половина

Анџелина Џоли беше фотографирана во Лос Анџелес како оди на промоција на нејзиниот нов филм ...