Избрани нови двајца членови на Советот на јавни обвинители

sovet-na-javni-obviniteli

Избрани се двајца нови членови во Советот на јавни обвинители од редот на јавните обвинители.

Од подрачјето на Вишото јавно обвинителство Штип е избрана Јасна Жежова, а од подрачјето на Јавното обвинителство на Република Македонија избран е Љубомир Јовески.Додади коментар

Би те интересирало и

Павле Трајанов

ДС: Јасно е дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не можат да формираат Влада

Засега е кристално јасно дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ немаат мнозинство и дека не се во ...

intelektualna poprechenost

Документарни филмови за лицата со интелектуална попреченост

Проекции на серија документарни филмови од режисерот, Томислав Жаја и дискусија денеска и утре ќе ...

Close