Изгоре џип во Аеродром при подметнат пожар

Фото: архива

Џип марка „Мерцедес“ сопственост на четириесет и двегодишниот Т.Ѓ. од скопско Марино вчера бил опожарен зад Три Бисери во скопски Аеродром.

Според полицијата, пожарот е подметнат од засега непознати лица. Џипот изгорел целосно, а од пожарот зафатено било и комбе.

Полицијата увидот ќе го врши во текот на денешниот ден, по што се очекува да бидат познати повеќе детали.

Додади коментар

Би те интересирало и

Маж силувал тинејџер во Скопје

Шеснаесетгодишно момче било силувано во дворот на основното училиште „Круме Кепески“ во Скопје – соопшти ...

ОЈО негира дека СЈО го барало предметот „Монструм“

Основното јавно обвинителство денеска преку соопштение информира дека Специјалното јавно обвинителство не го побарало предметот ...

Close