Изгоре џип во Аеродром при подметнат пожар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Изгоре џип во Аеродром при подметнат пожар

Фото: архива

Џип марка „Мерцедес“ сопственост на четириесет и двегодишниот Т.Ѓ. од скопско Марино вчера бил опожарен зад Три Бисери во скопски Аеродром.

Според полицијата, пожарот е подметнат од засега непознати лица. Џипот изгорел целосно, а од пожарот зафатено било и комбе.

Полицијата увидот ќе го врши во текот на денешниот ден, по што се очекува да бидат познати повеќе детали.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...