Изгубен паричник пронајден по 55 години – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Изгубен паричник пронајден по 55 години

Двајца колекционери на стари автомобили од САД пронашле паричник кој испаднал од задното седиште на еден стар автомобил што планирале да го реставрираат.

Откако ја купиле колата случајно приметиле дека има некаков паричник на задното седиште.

“Бевме како мали деца, мислевме дека сме пронашле богатство, но сепак имаше само $10.”

По неколку дневно пребарување на Интернет тие успеале да го најдат и исконтактираат сопственикот. 75 годишниот сопственикот рекол дека не се сеќава дека го изгубил паричникот и дека истиот најверојатно му паднал на задното седиште од автомобилот додека се бакнувал со со некоја девојка додека бил на отсуство од војска.

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...