Израел: Иран си игра со оган, ќе плати висока цена – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Израел: Иран си игра со оган, ќе плати висока цена

Портпаролот на израелската војска Џонатан Конрикус денеска изјавил дека Иран си игра со оган и предупредил дека за тоа може да плати висока цена.

Тој истакнал дека безпилотното летало кое го урнал Израел било на воена мисија, тврдејќи дека него со него управувале ирански воени сили.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Трамп може да си замисли вооружени наставници

Претседателот на САД нема намера особено да ги заостри лабавите закони за оружје. Но тој ...

Дали забраната за дизел-возила во градовите е законска?

Германија напрегнато ја очекува денешната (22.02) пресуда на Сојузниот управен суд во Лајпциг околу одлуката ...