Израел: Иран си игра со оган, ќе плати висока цена – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Израел: Иран си игра со оган, ќе плати висока цена

Портпаролот на израелската војска Џонатан Конрикус денеска изјавил дека Иран си игра со оган и предупредил дека за тоа може да плати висока цена.

Тој истакнал дека безпилотното летало кое го урнал Израел било на воена мисија, тврдејќи дека него со него управувале ирански воени сили.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Американските знамиња на половина копје во чест на загинатите во Тексас

Претседателот на САД, Доналд Трамп нареди американските знамиња да бидат поставени на половина копје во ...

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД и другите западни земји кои ...