Инстаграм започна да ги прикажува посетите на профилот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Инстаграм започна да ги прикажува посетите на профилот

Инстаграм воведува новина на профилите, која некои ќе ги развесели, но ќе има и такви на кои нема да им се допадне.

Отсега ќе може да видите колку луѓе го посетуваат вашиот профил неделно. Информацијата ќе се прикажува на врвот на вашиот профил, но засега ќе прикажува само колку луѓе го посетиле профилот, а не и кои.

Ова го забележал „твитерашот“ и експертот за технологија и друштвени мрежи Мат Навара. Новост е, изгледа, моментално е во развој и е достапно само на некои профили. Досега корисниците оваа опција ја имаја само за „Insta Story“, но сега ќе биде достапна и за останатите корисници.

Преземено од: Таратур

Би те интересирало и

Странците ги издвоија десетте најубави македонски јадења

Македонското тавче-гравче, ајварот и мусаката, како и неколку други традиционални македонски јадења, се промовирани на ...

Зелените и црвените човечиња од семафорите во Тајван добија девојки

Новите семафори за црвено прикажува анимиран маж како запросува девојка, а за зелено прикажува двојка ...