Инцидент во Шуто Оризари, полицијата врши увид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Инцидент во Шуто Оризари, полицијата врши увид

Во Шуто Оризари попладнево настанала тепачка меѓу две групи. Од полицијата потврдуваат за инцидентот и најавуваат повеќе информации по завршување на увидот на местото на настанот.

Претходно, медиумите објавија дека во тепачка во скопската општина Шуто Оризари е повреден актуелниот и кандидат за градоначалник на оваа општина Елвис Бајрам, кој бил
пренесен во Градската општа болница „8 Септември“.

Би те интересирало и

Заев: македонските возачки дозволи ќе бидат признаени во Германија

Македонскиот премиер вели дека поради техничка пречка неделава не бил потпишан договорот за признавање на ...

Села и Гаши на средба во Тетово разговараа за окрупнување на Албанската опозиција

Иако поделени во фракции и крила, Албанските опозициони партии започнаа да соработуваат, чија крајна цел ...