Инцидент во Шуто Оризари, полицијата врши увид

Во Шуто Оризари попладнево настанала тепачка меѓу две групи. Од полицијата потврдуваат за инцидентот и најавуваат повеќе информации по завршување на увидот на местото на настанот.

Претходно, медиумите објавија дека во тепачка во скопската општина Шуто Оризари е повреден актуелниот и кандидат за градоначалник на оваа општина Елвис Бајрам, кој бил
пренесен во Градската општа болница „8 Септември“.

Би те интересирало и

В петок пресуда за Лазаров за „шамарите во Центар“: Груевски не го коментира признанието на вина од неговиот сопартиец

  Преседан се случи на денешното судско рочиште за насилството во општина Центар, кога четвртообвинетиот ...

Владата подготвена да ги избрише глобите за медиумите и да го зголеми буџетот за МРТ

Целта на Владата е да создаде простор и механизми со кои медиумите ќе можат да ...