Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „мој термин“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „мој термин“

klinika-kapija

Во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, на Клиниката за радиологија, вчера околу 15:00 часот четириест и шестгодишниот И.И. го навредувал персоналот, физички нападнал болничар, а го искршил и стаклото од вратата на ходникот, по што интервенирало обезбедувањето.

Причина за ваквото однесување, соопшти денеска МВР, било поради презакажан рок за „мој термин“.

Од страна на полициски службеници сторителот бил приведен во Полициската станица во Кисела Вода. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...