0 0

Кошаркарката Едина Муса го тренира Васил Гарванлиев: До евровизија ќе биде во топ форма

Кошарарката Едина Муса го пдготвува  Васил Гарванлиев, кој ќе не претставува на ИЗборот за песна на Евровизија, што ќе се одрѓи во мај во Ротердам, Холандија. До тргнувањето на Васил за Холандија има малку повеќе од два месеци, но тој забрзано се подготвува и физички и психички за да на евровизиската сцена изгеда совршено, но […]

0 0

Трамп ја искара Академијата за Оскари: Не требаше „Паразит“ да биде најдобар филм, туку „Однесено со виорот“

На петседателот на САД,  Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја. “Колку лоши беа наградите на Академијата оваа година, видовте ли?  Победи филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп  на собир во Колорадо, имитирајки ги најавувачите на Оскар. “Што се случува, по ѓаволите? […]

0 0

Темза го поплави домот на Џорџ и Амал Клуни во Англија

Реката Темза се излила од своето корито и  го поплавила скоро целиот имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир. Ова се случило како последица на обилните дождови кои ја погодија Англија последните неколку дена. Под вода се тенискиот терен кој се наоѓа крај имотот, како и терасата на нивната луксузна […]

0 0

Пејачката Емина Јаховиќ прва ставила прстен на желудникот- 15.000 евра за витка линија

Босанската пејачка  Емина Јаховиќ  е една од првите јавни личности кои вградиле прстен околу желудникот. Тоа го направила пред една деценија, бидејки била склона кон дебелеење, пишува српскиот портал  Курир.  Таа оваа интервенција ја криеше 10 години а во тоа време на Балканот  и не беше толку популарно вградувањето  прстен, со што за кусо време […]

0 0

Пејачката Ивона ослабе 32 килограми: Дебелината е психички проблем, се уморив од емотивно прејадување

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово јавно се бори со своите килограми и цврсто ги носи озборувањата за нејзината дебелина. Но, како што вели, има момент кога и физички и психички си подготвен за трансформација, момент кога сакаш да престанеш да се уништуваш  и да почнеш нова етапа од животот.  Почнала со нов режим на исхрана […]

0 0

Принцезите нема да играат само во приказни, туку и на свадби

Агенцијата за свадби „Disney Weddings“ и бутикот „ Allure Bridals“ креирале колекција невестински фустани  и ја нарекле „Дизни принцес“, која содржи  16 модели инспирирани од хероините од омилените цртани филмови како што се Пепелашка, Ариел, Бел, Аурора, Покахонтас, Јасмин, Златокоса, Тиана и Снежана. Овие фустани, кои се направени од шифон, органза, тул, чипка и каменчиња, […]

0 0

Седум бивши победници ќе бидат дел од Евросонг 2020

Изборот за песна на Евровизија се ближи и земјите учеснички веќе ги бираат своите претставници и песните со кои треба да настапат. Домаќин оваа година е Ротердам, Холандија а на сцената, покрај многу нови имиња,  ќе продефилираат  дурии седум поранешни победници. Џиљола Чинквети која со песната „Non ho l’età“ ја однесе победата за Италија во […]

Банер за Радио

Одбери ден


Утро со Марко Марк

07:00Понеделник

Претпладне со Емилија

10:00Понеделник

Попладне со Ангела

14:00Понеделник

Вечер со Симона

18:00Понеделник

Магија во етерот

21:00Понеделник

Утро со Марко Марк

07:00Четврток

Попладне со Ангела

14:00Четврток

Вечер со Симона

18:00Четврток

Магија во етерот

21:00Четврток


Во етер
Наслов
Изведувач

Background