ИСИС потврди дека лидерот Ал Багдади е мртов – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ИСИС потврди дека лидерот Ал Багдади е мртов

Милитантите од терористичката организација ИСИС или позната како Исламска држава (ИД) објавија дека лидерот Абу Бакр ал Багдади, загинал, јави телевизијата „Сумарија“ повикувајќи се на локален извор во ирачката провинција Нинива, пренесува „Спутник“.

Милитантите од ИД објавија кратко соопштение во кое се зборува за смртта на нивниот лидер Абу Бакр ал Багдади, како и за „новиот калиф“.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Евакуиран францускиот остров Мон Сен Мишел

Островот во Ламанш, Мон Сен Мишел, денеска е евакуиран поради закана кон полицијата од страна ...

Сончево со температура до 28 степени

Сончево и топло со слаб ветер од променлив правец – не’ очекува денеска во Македонија. ...