Исчезнатиот 75-годишен беровчанец пронајден мртов – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезнатиот 75-годишен беровчанец пронајден мртов

Седумдесет и петгодишниот беровчанец, Б.Б. кој на 10 февруари беше пријавен за исчезнат, вчера во 09,00 часот е пронајден починат на улица „Дамјан Груев” во Берово – соопшти денеска МВР.

Од ресорното министерство информираат дека извршиле увид на местото на настанот,  а телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Би те интересирало и

Нов силен земјотрес во Мексико

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во реонот на ...

Заев: Струмичкиот карневал е меѓу 7-те најатрактивни зимски настани во Европа

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев синоќа се обрати на приемот организиран од ...