Исчезнати две девојки во Прилеп – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезнати две девојки во Прилеп

Policiska-lenta_vo-suma_Photo_Toshe_Ognjanov-1-R

Tриесет и осумгодишната А.М. од Прилеп пријавила дека пред два дена околу 17 часот од дома излегла нејзината 15-годишна ќерка и не се вратила. Дваесет и четири часа подоцна, вработен во СОС Детско Село, пријавил дека на 29 минатиот месец во 10 часот од домот излегла К.М. (18) и не се вратила.

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...