Исчезна маж од Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезна маж од Скопје

Вчеравечер дваесети тригодишниот скопјанец, Г.М. пријавил во полиција дека е исчезнат неговиот татко. Се работи за педесет и четиригодишен маж со иницијали В.М..

Според пријавата, тој вчера во 06.00 часот  излегол од дома, оддалечувајќи се во непознат правец. МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Би те интересирало и

Министерството за труд поднесува кривични пријави против свои вработени

Врз основа на записникот и извештајот од извршениот вонреден инспекциски надзор од страна на Социјалната ...

Струмичанец преку Фејзбук заработил пари, а не платил данок

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Струмица поради постоење ...