Исчезна малолетничка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезна малолетничка

Вчера претпладне во Полициската станица во Ресен, триесет и шестгодишниот велешанец И.У., а со привремен престој во Ресен, пријавил дека претходниот ден во вечерните часови исчезнала неговата ќерка. Се работи за четиринаесетгодишно девојче, кое излегло од куќата во која престојуваат околу 22,30 часот.

МВР соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Би те интересирало и

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...