Исчезна струмичанка

Триесет и петгодишшниот струмичанец О.М завчера во полициска станица пријавил дека е исчезната неговата сестра. Се работи за триесет и деветгодишна жена со иницијали Ж.М.

МВР денеска соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Би те интересирало и

НДМ: Знае ли МВР дека со криење на запленетата дрога во дискотека им прави штета на младите

Народно движење за Македонија преку соопштение испратено до јавноста ги поздрави актуелните акциски контроли на ...

Опожарен угостителски објект во Жеровјане

Опожарен е дел од ноќен клуб лоциран во село Жеровјане. Пожарот избувнал вчера околу 6 ...