Исчезна струмичанка – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Исчезна струмичанка

Триесет и петгодишшниот струмичанец О.М завчера во полициска станица пријавил дека е исчезната неговата сестра. Се работи за триесет и деветгодишна жена со иницијали Ж.М.

МВР денеска соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...